Cez košických mučeníkov do Tatier

Dňa 26.1.2019 sme sa z našej farnosti vybrali na výlet do Tatier. Je to už tradícia, tohto roku sme boli už ôsmykrát. Vstali sme o pol šiestej, aby sme o šiestej mohli vyraziť. Po východe z Kamenice sme šli dlho predlho až sme prišli do malej dedinky Fričovce. Vošli sme do pekného kostola, v ktorom bola svätá omša, na ktorej sa asi každý smial na vtipných miništrantoch. Po svätej omši autobus naštartoval a hurá do Smokovca. Tam nás autobusy vyložili a my sme išli svižným krokom na Hrebienok. Na Hrebienku bol postavený ľadový dóm, tohto roku tam stojí Bazilika svätého Petra vysekaná do ľadu. Po návšteve ľadového dómu túra pokračovala. Ďalšou zastávkou bola Rainerova chata, kde bol ako každoročne snežný Betlehem. Keďže už bolo okolo obeda, boli sme už celkom hladní a tešili sme sa na chutnú kapustnicu. Museli sme si pre ňu však vyšľapať na Zamkovského chatu. Terén sme už poznali z predošlých rokov, ale krása Tatier nás znova ohúrila. Domov sme sa vrátili vo večerných hodinách úplne unavení. Ďakujeme pánovi farárovi, že to znova vybavil a zabezpečil a tešíme sa na ďalší rok. Pavol

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required