Dnes sa to začína…

Po dlhých týždňoch čakania a príprav sa predsa len dočkali. Reč je o deťoch, ktoré v sobotu, 20. júna, po prvýkrát prijali do svojho srdiečka Ježiša. Duchovný otec im v príhovore priblížil, že ich život je ako strom. “Strom vyrastie zo semienka, ale rastie ako plánka. Záhradník ju zaštepí, aby prinášala dobré ovocie. Tak ako aj vás rodičia priniesli na krst, aby vám bol zmytý dedičný hriech. Strom potrebuje k životu hlinu, slnko, vodu. Pre vás sú tým slnkom, vodou, oporou vaši rodičia. Po vašom prvom svätom prijímaní zasadím strom vo farskej záhrade a budem sledovať, či prináša ovocie. Aj vás budeme sledovať, či prinášate dobré ovocie.” Aj keď vonku bolo nepriaznivé počasie, v srdciach týchto detí zasvietilo slnko. Pri svätej omši prosili o to, aby sa to dnešným dňom neskončilo, ale aby sa ich duchovný život viac rozvíjal. A v tom by sme im mali byť všetci príkladom a sprevádzať ich svojimi modlitbami.

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required