Dom modlitby

22. novembra pred 11 rokmi zažila naša farnosť veľkú slávnosť. Kostol prešiel veľkou rekonštrukciou a práve v tento deň sa dočkal konsekrácie. V tomto roku sme si túto slávnosť pripomenuli v piatok pri večernej svätej omši.  Hlavným celebrantom bol vdp. Alan Tomáš, dekan sninského dekanátu, ktorý sa veriacim aj prihovoril. „Boží stánok, kostol, je miesto, kde sa každý jeden z nás inicializuje. Je to miesto, kde každý jeden z nás nachádza svoju identitu, pretože tu na tomto mieste ste každý jeden prijali prvé sviatosti. Tu ste mnohí boli pokrstení, tu ste po prvýkrát prijali Ježiša do svojho srdca, tu ste do duše prijali pečať pri sviatosti birmovania. Tu sa zmývajú naše hriechy, keď kľakáme a prosíme boha o odpustenie uvedomujúc si svoje krehkosti a slabosti. Tu sa stretávate pri slávení nedeľnej eucharistie. Boží stánok je dom modlitby.“ „Toto svetielko/večné svetlo/ signalizuje, že Ježiš je tu. Nikdy ti nepovie zavolaj neskôr, príď neskôr, Ježiš je tu vždy pre teba.“

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required