Púť do Fatimy, 7. deň

Siedmy deň

 

Siedmy deň sme začali skoro ráno svätou omšou, ktorá bola v Massabiellskej jaskyni. Celebroval ju duchovný otec Gavenda spolu s ďalšími kňazmi, vrátane nášho duchovného otca Petra. Po svätej omši sme mali raňajky, po ktorých sme vyrazili na dlhú cestu do La Sallete. Na miesto sme dorazili o pol siedmej večer po dlhej ceste. Cesta bola síce dlhá a krivoľaká, ale o to bohatá na krásne výhľady na francúzske Alpy. Po príchode do La Sallete nás čakali malé útulné izby a chutné večera. Po večeri nás sprievodca kňaz Matej posprevádzal po miestach, kde sa zjavila Panna Mária. Potom sme sa presunuli do Baziliky Panny Márie Saletskej a zúčastnili sa večernej modlitby a sviečkovej procesie so sochou Panny Marie. V tejto procesii sme mali aktívnu účasť tým, ze dvaja naši muži niesli s dvoma Poliakmi sochu Panny Marie. Po procesii niekoľko odvážlivcov na čele s pánom farárom vyrazili na nočnú túru na miestny kopec Gargas s nadmorskou výškou viac ako 2200 metrov nad morom. Hore sme sa pomodlili desiatok ruženca a vychutnali si krásne výhľady na okolitú hviezdami osvetlenú krajinu. Rýchlejším krokom sme sa potom vybrali naspäť dole do sanktuária.

foto

About

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required