Púť do Fatimy, 7. deň

Siedmy deň

 

Siedmy deň sme začali skoro ráno svätou omšou, ktorá bola v Massabiellskej jaskyni. Celebroval ju duchovný otec Gavenda spolu s ďalšími kňazmi, vrátane nášho duchovného otca Petra. Po svätej omši sme mali raňajky, po ktorých sme vyrazili na dlhú cestu do La Sallete. Na miesto sme dorazili o pol siedmej večer po dlhej ceste. Cesta bola síce dlhá a krivoľaká, ale o to bohatá na krásne výhľady na francúzske Alpy. Po príchode do La Sallete nás čakali malé útulné izby a chutné večera. Po večeri nás sprievodca kňaz Matej posprevádzal po miestach, kde sa zjavila Panna Mária. Potom sme sa presunuli do Baziliky Panny Márie Saletskej a zúčastnili sa večernej modlitby a sviečkovej procesie so sochou Panny Marie. V tejto procesii sme mali aktívnu účasť tým, ze dvaja naši muži niesli s dvoma Poliakmi sochu Panny Marie. Po procesii niekoľko odvážlivcov na čele s pánom farárom vyrazili na nočnú túru na miestny kopec Gargas s nadmorskou výškou viac ako 2200 metrov nad morom. Hore sme sa pomodlili desiatok ruženca a vychutnali si krásne výhľady na okolitú hviezdami osvetlenú krajinu. Rýchlejším krokom sme sa potom vybrali naspäť dole do sanktuária.

foto

O autorovi

Tiež sa Vám môže páčiť...

Váš email nebude zverejnený. Meno a email sú požadované.