Kajajte sa a verte evanjeliu!

Kajajte sa a verte evanjeliu!

Už len pár dní a je tu pôst. Štyridsať dní pokánia. Prichádza čas, kedy sa máme čo najviac a intenzívnejšie zamýšľať nad tým, čo musel Kristus aj pre mňa, pre moje hriechy vytrpieť. Mnohí z nás si dávajú predsavzatia, čoho sa zrieknu v tento čas: sladkostí, televízie, zábavy, alkoholu, cigariet. Ale prečo toto robíme? Veď Boh od nás nechce ani kúsok čokolády, či nejakú tú cigaretku. Boh chce nás, náš čas, naše srdce. Načo sa máme zriekať čohosi, bez čoho sa dá žiť a pritom si nenájdeme čas na Boha, modlitbu, či sv. omšu v týždni. Pokánie nie je o tom, o koľko budeme ľahší na Veľkú noc. Áno mali by sme byť ľahší – naša duša by mala byť ľahšia od hriechov. No nemala by byť ľahšia naša duša až na Veľkú noc.

Na popolcovú stredu všetci pristúpime na poznačenie popolom, ale koľkí  pristúpia aj k eucharistii – sv. prijímaniu? Možno každý piaty. Naše pokánie by nemalo byť viditeľné na našom čele, odkiaľ popol zmizne za pár minút. Naše pokánie by malo byť viditeľné dlhodobejšie a malo by nám vychádzať zo srdca. Nie náhodou je popolcová streda v tomto roku v prvopiatkovom týždni. Všetci máme možnosť konať pokánie a pristúpiť ku svätej spovedi. Aby slová „kajajte sa a verte evanjeliu“ neboli len prázdnymi slovami, ktoré nad nami vysloví kňaz na popolcovú stredu.

Sväté omše na popolcovú stredu:

Kamenica nad Cirochou        8.00, 17.30

Kamienka       16.30

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required