pochod za život

Pochod za život

 

V nedeľu 20.9.2015  v skorých ranných hodinách, sme sa s naším duchovným otcom, vybrali na cestu do nášho hlavného mesta Bratislavy, aby sme sa zúčastnili Národného pochodu za život. V kostole Nanebovzatia Panny Márie, nazývanom Blumentál sme s naším arcibiskupom Bernardom Boberom slávili svätú omšu. Následne sme sa v sprievode vybrali na Námestie SNP kde sa konal hudobný program, v ktorom vystúpila speváčka Mária Čírova a spevák Peter Bažík. V programe vystúpili aj pozvaní hostia ako napríklad Zuzana Stohlová Kiňová z poradne Alexis. Je to poradňa pre ženy a dievčatá, ktoré potrebujú pomoc napríklad pri neplánovanom tehotenstve alebo po potrate. Medzi hosťami bol aj arcibiskup pre východne cirkvi  Cyril Vasiľ  a biskupi zo zahraničia, ktorí nás povzbudzovali k tomu, že život si máme chrániť a vážiť. Je to dar od Boha. A každý z nás si zaslúži mať dôstojne miesto na tomto svete. Cieľom  tohto podujatia bolo vyzdvihnutie významu ľudského života a nutnosť  chrániť ho od počatia až po prirodzenú smrť. Po skončení programu začal samotný pochod ulicami centra. Jeho trasa mala dĺžku 2,7 km. Pochodu sa zúčastnilo okolo 70 tisíc ľudí.

Bolo to veľmi pekne podujatie. Vidieť  pokope toľko ľudí od detí v kočíkoch až po seniorov. Dookola usmiate tváre, pozitívna energia. Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť  tohto podujatia.

L. Labancová

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required