Odpustová slávnosť pri Obrázku

Odpustová slávnosť pri Obrázku

“Vďaka Ti Bože, že si nás tu počas ll. svet. vojny ochrániť ráčil. 1.10. až 24.11.1944, z vďačnosti Kameničania.” Toľko pamätná tabuľa z pamätného miestna pri obrázku vo vojenskom priestore Valaškovce. Dňa 11. 9. 2011 sa konala odpustová slávnosť pri Obrázku Sedembolestnej Panny Márie, kde sme si pripomenuli ťažké chvíle našich starých rodičov. Tí sa v týchto miestach spolu s dnes už nebohým kňazom, kanonikom Jurajom Macákom ukrývali a prosili Matku Božiu o ochranu. Keďže v tento deň je vstup do tohto priestoru voľný, prišlo mnoho ľudí. Viacerí autami, spoločne autobusom a tí viac športovo zdatní reagovali na výzvu duchovného otca a vydali sa na púť na bicykloch. Svätú omšu o 11.30 hod celebroval Mgr. František Voľanský, kaplán zo sninskej farnosti spolu s miestnym duchovným otcom.

Spomenuli sme si na všetkých, ktorí tu našli útočisko pred hrôzami tej doby. Na nebohého kňaza vdp. Juraja Macáka, ktorý až do vysokého veku chodieval na toto miesto ďakovať Bohu aj nebeskej Matke za ochranu, i na všetkých kňazov, ktorí na toto miesto prišli ako aj na veriacich, ktorí boli akýmkoľvek spôsobom spätý s týmto miestom. Pred sv. omšou, ale aj počas svätej omše zaspievala ženská spevácka skupina Drienka z Kamenice nad Cirochou. Prišlo veľa ľudí z Kamenice, ale aj susedných obcí. Medzi nimi nechýbala dnes už 86-ročná Mária Kaššaiová, ktorá prežila všetky tie útrapy II. sv. vojny. Po svätej omši bolo pripravené malé občerstvenie pre všetkých prítomných veriacich.

 

Fotogaléria

{phocagallery view=category|categoryid=9|limitstart=0|limitcount=0}

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required