Miništranti v Hermanovciach

Miništranti v Hermanovciach


Posledný februárový víkend patril nám, nám miništrantom. Po piatkovej sv. omši sme sa spoločne vybrali do dedinky Hermanovce s cieľom načerpať nové sily do ďalšej služby pri oltári. Pri príchode nás privítal tamojší pán farár a po obhliadke priestorov sme sa mohli konečne pustiť do večere. Následne sme sa rozdelili do skupín, ktoré počas celého víkendu zvádzali boje o dôležité body. V sobotňajšom predpoludní sme pomocou hier a hlavolamov lepšie spoznávali miništranské úlohy a mnohí z nás získali veľa nových poznatkov o práci miništranta. Poobede sme okrem iného navštívili aj hrob a izbu významného kňaza Hermanoviec, profesora Štefana Hlaváča. Vzápätí nasledovala sv. omša, v ktorej nám náš pán farár vysvetlil všetky úkony, ktoré sa pri omši vykonávajú. V sobotňajší večer nás najviac bavili hry ako activity a twister, na ktorých sme sa všetci veľmi dobre zabávali. Napokon sme celý deň zakončili spoločnou večernou modlitbou a takmer všetci sme boli smutní, že to už končí. V nedeľu ráno po sv. omši sme získavali posledné body vo vedomostnom kvíze a po dobrom a výdatnom obede sme sa vybrali na cestu domov. Plní nových vedomostí a zážitkov sa tešíme na ďalší takýto vydarený výlet.

Svätý Tarcícius a svätý Dominik Sávio, hlavní ochrancovia miništrantov, orodujte za nás.

Foto tu.

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required