Na ceste do neba

6. mája pristúpili naši tretiaci po prvýkrát k svätému prijímaniu. V príhovore ich duchovný otec pozval na cestu, na cestu do neba. A tak si deti na cestu začali pribalovať – najprv svojich rodičov, potom vodu i chlieb, mapu. Pribalili si sedem sviatostí, ktoré ich sprevádzajú už od ich narodenia a budú ich sprevádzať celým ich životom. Cestičku si vysypú perlami, ak budú chcieť. Dostali výzvu – zaplniť cestičku do neba perličkami, ktoré budú zbierať pri každej svätej omši, pri ktorej prijmú Ježiša. A ich výzva skončí presne o rok, kedy k eucharistii po prvýkrát pristúpia ich mladší kamaráti. Podarí sa? No to určite, ale na to budú potrebovať naše modlitby, ale hlavne ten správny príklad od nás dospelých.

 

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required