Na ceste do neba

6. mája pristúpili naši tretiaci po prvýkrát k svätému prijímaniu. V príhovore ich duchovný otec pozval na cestu, na cestu do neba. A tak si deti na cestu začali pribalovať – najprv svojich rodičov, potom vodu i chlieb, mapu. Pribalili si sedem sviatostí, ktoré ich sprevádzajú už od ich narodenia a budú ich sprevádzať celým ich životom. Cestičku si vysypú perlami, ak budú chcieť. Dostali výzvu – zaplniť cestičku do neba perličkami, ktoré budú zbierať pri každej svätej omši, pri ktorej prijmú Ježiša. A ich výzva skončí presne o rok, kedy k eucharistii po prvýkrát pristúpia ich mladší kamaráti. Podarí sa? No to určite, ale na to budú potrebovať naše modlitby, ale hlavne ten správny príklad od nás dospelých.

 

O autorovi

Tiež sa Vám môže páčiť...

Váš email nebude zverejnený. Meno a email sú požadované.