Pozdrav od mladých z Poľska, 2. deň

Pozdrav od mladých z Poľska

 


2. deň

Dzien dobry! Dzien drugy! Jje nám skvele, prežívame veľmi požehnaný čas. Spoznávame iné kultúry, jedlá a nových ľudí, ktorí nám za ten krátky čas už stihli prirásť k srdcu. Naši priatelia z Portorika nám výzorom pripomínajú tak trochu Bamba. Všetci sa o nás vzorne starajú, sú veľmi milí a obetaví. Deň sme začali spoločnou modlitbou v kostole sv. Mikuláša. Na tejto modlitbe bolo krásne to, že sme sa ju všetci modlili zo srdca tak, ako sme cítili – či už tancom, spevom, potleskom alebo vnútornou tichou adoráciou. Jazyková bariéra tu nezohráva žiadnu rolu. Po rannej sv. omši sme mali katechézu, po ktorej sme sa potom s našimi kamošmi vonku v skupinkách rozprávali. Pridali sa k nám traja veľmi milí domáci, ktorí nás povzbudili vo viere Na obed sme sa presunuli do “nášho” parku, kde nás čakalo slávnostné otvorenie SDM 2016 v našom malom mestečku. Ochutnali sme výborné poľské jedlo, s ktorým sme sa rozdelili s naši kamarátmi z Portorika a z Poľska. Poobedie sme mali vyplnené nádherným kultúrnym programom, ktorí pre nás domáci už veeeeľmi dlho pripravovali. Videli sme ich ľudové tance, rekonštrukciu vojny, život v minulosti, ale aj hudbu a život súčasnosti.

 

 


Cítime sa tu ako hostia, všetci sa o nás starajú ako v bavlnke, všetci si nás fotia , navzájom sa na seba usmievame a zdravíme si každý vo svojom jazyku, no aj napriek tomu si skvele rozumieme
Pred večerom sme sa presunuli priamo do Siedlic, kde bol oficiálny otvárací ceremoniál pre túto ich diecézu.
Bolo nás tam neskutočne veľa. 9krajín Afriky, Bolívia, Kolumbia, Mexiko, Portoriko, USA, India, Rusko, Taliansko, Francúzsko, my, domáci Poliaci a mnoho ďalších
Samozrejme, tento počet ešte nie je nič v porovnaní s tým, čo nás čaká v Krakowe
samotný ceremoniál bol jedným slovom nádherný. Mnohí z nás sme sa neubránili slzám. Po lícach nám stekali hlavne slzy radosti, keď sme videli, koľko mladých ľudí miluje Ježiša
Bolo to veľmi silné a emotívne.
Pre lepšiu predstavivosť prikladáme zopár fotiek Myslite na nás v modlitbách rovnako ako my myslíme na vás. Zajtra sa znova ozveme
Vaši pútnici.

 

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required