Pozdrav z Poľska, nedeľa

Pozdrav z Poľska


Nedeľa -deň Pánov
Dnešný deň sme strávili s našimi poľskými rodinami, doobedie každý vlastným programom. Všetci sme boli na sv.omši, a potom hurááá na výlety. Niektorí boli pozrieť kone v Janove, iní boli v múzeu, na zámku, opekali, pili kávu na záhrade, alebo iba tak oddychovali „doma“. Poobede sme sa väčšina z nás stretli na tradičnom mieste v Paláci Potocki, kde bol pre nás pripravený program s názvom Talent. Vystúpilo tu  veľa šikovných detí, ktoré spievali, recitovali, tancovali, hrali na hudobné nástroje…, ale aj dospelí a seniori, ktorí tiež ukázali svojho mladého ducha. Samozrejme, my Slováci sme sa nedali zahanbiť a zaspievali sme im naše ľudovky, čo bol skvelý zážitok nie len pre nich, ale aj pre nás. Spieval s nami aj otec biskup S.Stolárik, ktorý s nami aj cestoval v jednom autobuse a trávi s nami veľa času. Večer sa konalo slávnostné ukončenie dní v diecéze. Bolo to veľmi dojímavé, pretože sme si na týchto milých ľudí už zvykli a je nám s nimi veľmi dobre. Ukončenie začalo adoráciou, počas ktorej sme viacerí pristúpili k svätej spovedi.

 

Už sme stihli spoznať Portorický temperament (aj počas talentu naši kamoši Carlos a Eliezer spievali), no počas adorácie sme spoznali aj ich inú stránku, keď krásne spievali, v ich jazyku-španielčine. Celých 5dní nám spieval tunajší mládežnícky zbor (môžeme si od nich brať príklad, boli naozaj skvelí !!!) po požehnaní so Sviatosťou Oltárnou,sme ešte dlho spievali a tancovali,bolo to niečo neskutočné. Znova sa s vami lúčime, nevediac, či sa ešte ozveme. Totižto, nikto z nás nevie, aké bude wifi v Krakowe. Zajtra sa presúvame. O 21:00 môžete sledovať priamy prenos slovenského otváracieho ceremoniálu z mestečka Skawina, ktoré je veľmi blízko Krakowa,kde budeme stále dochádzať.

Určite sa chceme veľmi pekne poďakovať našim diecéznym hostiteľom, a už teraz sa veľmi tešíme na Krakow.
P.S.:už tri dni sa vám chystáme napísať túto vetu,ale vždy zabudneme. Viete čo tu tancujeme všetci spolu?? Náš táborový obľúbený BELGIČÁK!!!


Článok publikovaný v kategórii Mládež.

O autorovi

Tiež sa Vám môže páčiť...

Váš email nebude zverejnený. Meno a email sú požadované.