Kultúrne popoludnie

Kultúrne popoludnie


Popoludnie tretej pôstnej nedele sme sa rozhodli stráviť troška inak. Vysedávanie pred televízorom už nie je in, a tak sme prijali ponuku, ktorú nám predložil náš duchovný otec. Divadelné predstavenie. Muzikál Jana z Arku, ktorý je teraz hitom Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Miesta v autobuse sa zaplnili veľmi skoro a lístky sa mohli objednať. Prišla posledná februárová nedeľa. Popoludní sme sa zišli pri farskom kostole a mohli sme vyraziť. Nezabudli sme ani na veriacich z filiálky. Do Prešova sme prišli včas, aby sme sa mohli na predstavenie v pohode pripraviť a zaujať svoje miesta. Určite mnohí z nás príbeh o Jane z Arku počuli, no možno jej životný osud nepoznali do detailov. A tak nás herci Prešovského divadla svojím hereckým umením dostali do deja odohrávajúceho sa v 15. storočí vo Francúzsku. Mladá Jana svojou vierou a svojím životným postojom určite očarila mnohých prítomných. Divadelné predstavenie skončilo obrovským aplauzom. Po skončení predstavenia sme sa naplnení kultúrnymi zážitkami vrátili domov.

O autorovi

Tiež sa Vám môže páčiť...

Váš email nebude zverejnený. Meno a email sú požadované.