Odovzdanie darov

Odovzdanie darov

Nie tak dávno slúžil svätú omšu  v našom kostole pán farár zo Žakoviec, Marián Kuffa. Pri tejto príležitosti sa uskutočnila zbierka pre ľudí, ktorým pomáha vrátiť sa do života. Hlavne birmovancov oslovil nielen svojou kázňou, ale aj tým, čo robí pre týchto ľudí v Žakovciach. Preto sa náš pán farár spolu s ôsmymi birmovancami vrátane mňa vybral odovzdať túto zbierku osobne. Keď sme tam dorazili, vrúcne nás privítal pán farár a jeho chlapci, ako ich sám nazýva. Keďže mal povinnosti, celým areálom nás sprevádzal pán kaplán Jozef Harvan, rodák z Modrej nad Cirochou. Spríjemnením pre nás bolo, že sme sa mohli povoziť na koňovi Artišovi a vychutnať si obed. Taktiež sme navštívili aj kaplnku, kde sme Boha modlitbami prosili o silu pre všetkých ľudí, ktorí zabezpečujú chod tejto fary. Túto kaplnku, ako aj všetko ostatné postavil vlastnými rukami pán farár so svojimi chlapcami. To, čo som na vlastné oči videla bolo naozaj úžasné. Dúfam, že táto myšlienka bude ďalej len rásť a pomôže ešte mnohým ľuďom, ktorí to potrebujú. Naplnení novými skúsenosťami a osudmi rôznych ľudí sme sa v šťastí a zdraví vrátili domov. Tento „výlet“ mi ostane v pamäti do konca života a najmä slová pána farára Mariána Kuffu: „Človek prúserák, ale sympatický Bohu…“

 


You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required