3. farský tábor – 4. deň

Zdravíme ťa!


Dnešok bol megasuper!  Precestovali sme celučičký deň. Prešli sme 1413 schodov popod Starinu, obzreli si drevené makety kostolíkov, dokonca jeden drevený kostolík sme aj navštívili. Bolo to veľmi zaujímavé. Na rannej omši sa nás pán farár pýtal, čo by sme robili, ak by Pán Ježiš vstúpil do kostola cez zadné dvere. Jedni z nás by sa mu klaňali, ďalší by odpadli, iní by ho privítali, pohostili… No všetci vieme, že Pán Ježiš je s nami stále, ako aj sám povedal: Kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi (Mt 18, 20). A to je skvelé! Aj počas dňa sme si stále uvedomovali, že Pán Ježiš je stále s nami, a tak ho máme prosiť, ďakovať mu a hovoriť mu o všetkom – ako keď sa rozprávame s človekom, ktorého máme veľmi radi. A tak sme si aj počas putovania popod Starinu pospevovali našu obľúbenú táborovú pieseň s trošku zmeneným textom: Na Starine je veľká búrka, Ježiš so mnou v loďke je.. A hneď sme sa cítili v bezpečí a radovali sa z toho. Veď Radosť je aj vtedy, keď som s Ježišom.

Všetci sme sa dnes dobre bavili a sme trošku smutní, pretože už zajtra nás čaká posledný deň tábora. Pozývame ťa ale na našu záverečnú sv. omšu o 18:00 h. Uvidíš, čo si ešte nevidel!

Tešíme sa na teba! Maj sa pekne.

 

Foto tu.

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required