Upozornenie na nepresné informácie

Upozornenie na nepresné informácie

Tomáš Kováčik | 23. August 2013, 15:04

Organizátori Národného pochodu za život reagujú na nepresné, miestami lživé vyjadrenia o tomto podujatí.

Organizátori Národného pochodu za život považujú za potrebné uviesť na správnu mieru vyjadrenia a informácie uverejnené v denníku Pravda dňa 21.8.2013 v článku s názvom „Dúhovému Pridu bude konkurovať akcia kresťanov“:

–       dátum konania nášho podujatia nie je 21., ale 22. september 2013. Samotný pochod sa uskutoční v nedeľu 22.9., pričom deň predtým máme pripravený sprievodný program – workshopy, svedectvá, koncerty, svätú omšu atď.

–       je možné, že ste si pani redaktorka pomýlili naše podujatie s podujatím Hrdí na rodinu, ktoré sa bude skutočne konať v Bratislave v deň Dúhového pochodu, avšak je to iné podujatie organizované inými organizátormi

–       nie sme „rivalmi“ kolegov organizujúcich Dúhový pochod, našim cieľom sú pozitívne hodnoty ochrany života človeka a rodiny

–       Národný pochod za život nepomenúvame ako kresťanský pochod nakoľko ochrana života človeka je všeľudskou hodnotou. Preto pozývame vyjadriť sa k tejto téme každého.

Vyslovene lživým vyjadrením, sú slová p. Schlesinger uverejnené v článku: „„Čakali, kým zverejníme náš termín, mrzí ma, že takto zbytočne míňajú energiu na to, aby pracovali ,proti niekomu‘, mohli ju radšej využiť pre svoju cieľovú skupinu,“ tvrdí organizátorka Dúhového Pridu Romana Schlesinger. Dodala, že vlastný termín oznamujú pol roka dopredu. Prvý dátum bol pôvodne stanovený na 8. mája, potom ho preložili na jeseň.“

Informácia o konaní Národného pochodu za život je známa od 31.1.2013, aj v Pravde http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/257572-na-slovensku-bude-tento-rok-prvy-narodny-pochod-za-zivot/

Zároveň je známe, že Dúhový pochod sa pôvodne nemal uskutočniť, ako informuje aj Pravda už 25.4.2013 http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/278658-duhovy-pride-tento-rok-nebude/

Na záver dodávame, že Národný pochod za život nie je podujatím „proti niekomu“, ale za niečo a niekoho, konkrétne za ochranu života každého človeka. Preto Vás prosíme, aby ste z dôvodu korektnosti v budúcnosti preverovali slová pani Schlesinger.

Tomáš Kováčik, hovorca Národného pochodu za život

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required