Relikvie sv. Don Bosca v Humennom

Relikvie sv. Don Bosca v Humennom

 

 

Niekedy dávno, niekde ďaleko v Taliansku, žil jeden kňaz. Bol ako všetci ostatní kňazi. Ale predsa bol niečím výnimočný. Výnimočným ho robila jeho láska k mládeži. Vychovával a staral sa o chudobných mladých ľudí, o ktorých sa nemal kto postarať, a tak im Boh dal tú milosť, že sa stretli s Don Boscom. V našej krajine je mnoho ľudí, ktorí sa cítia byť priateľmi Dona Bosca. A v tomto období je Don Bosco medzi nami – OSOBNE. Jeho pravá ruka putuje 130 krajinami už štyri roky.  Jeho telesné pozostatky sú uložené v Turíne, v bazilike Márie Pomocnice  spolu s pozostatkami svätého Dominika Savia a svätej Márie Dominiky Mazzarellovej. Bazilika v Turíne je určite veľmi „premodlená“, ale už aj kostol všetkých svätých v Humennom môže „premodlením“ konkurovať všetkým chrámom sveta. Od momentu, keď  prišla relikvia do kostola, kostolom sa rozliehal neopísateľný pokoj. Bolo to niečo úžasné. Všetci sa zbožne modlili a prosili svätého Jána Bosca, aby za nás a naše rodiny  orodoval v nebi. Dal všetkým rodičom na zemi príklad, že nie všetko sa musí riešiť bitkou. Nikdy v živote, ani na najväčšieho uličníka o ktorého sa staral, nezdvihol svoju ruku. Svojimi rukami iba pomáhal a žehnal. Svojimi vlastnými rukami vybudoval spoločenstvo Saleziánov, ktoré žije až do dnešných čias. Už od malička bol veľmi bystrý, mal dobrú pamäť a veľkú chuť do učenia. To, že jeho relikvie prišli aj do Humenného berieme ako obrovské požehnanie od Pána. Bol to úžasný zážitok na celý život.

 

 

Modlitba k sv. Jánovi Boscovi

Otec a učiteľ mládeže,

svätý Ján Bosco, poddajný darom Ducha

a otvorený skutočnostiam svojej doby

bol si pre mladých, najmä bezbranných

a núdznych, znakom Božej lásky a priazne.

Sprevádzaj nás na ceste priateľstva

s Pánom Ježišom, aby sme v ňom

a v jeho evanjeliu našli zmysel

nášho života a zdroj pravého šťastia.

Pomôž nám veľkodušne odpovedať

na povolanie, ktoré sme dostali od Boha,

aby sme boli v každodennom živote

budovateľmi jednoty a nadšene

spolupracovali, zjednotení s celou

Cirkvou, na budovaní civilizácie lásky.

Vypros nám milosť vytrvalosti

v prežívaní pravého kresťanského života

v duchu blahoslavenstiev, a daj,

aby sme sa sprevádzaní Pannou Máriou

Pomocnicou mohli jedného dňa stretnúť

s tebou vo veľkej rodine v nebi.

Amen

 

 

Fotogaléria – Don Bosco v Humennom

{phocagallery view=category|categoryid=55|limitstart=0|limitcount=0}

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required