Výlet na Štrbské Pleso

Výlet na Štrbské Pleso

Aj v tomto roku sme sa vybrali na farský výlet do Vysokých Tatier. Po menších technických problémoch sme sa 16. 2. Skoro ráno vybrali dvomi autobusmi na náš výlet. Prvou zastávkou bol kostol Krista Kráľa vo farnosti Prešov – Sekčov. Tu sa slávila sv. omša, ktorú slúžili siedmi kňazi za účasti turistov z viacerých farností, pre ktorých cieľom boli v ten deň Vysoké Tatry.

Po sv. omši sme sa dali na cestu. Naším cieľom bolo Štrbské Pleso a vodopád Skok. Po príchode duchovný otec vyhlásil súťaž o najlepšieho sánkara. Na snehu sa bláznili všetci, deti, mladí i rodičia. O jednej poobede sme sa vybrali na túru k vodopádu Skok. Cesta bola náročná najmä pre tých najmenších, ale po ceste to nikto nevzdal. Každý, kto sa rozhodol pre túru, do cieľa došiel. Po vrátení sa od vodopádu si niektorí z nás zašli pozrieť aj samotné Štrbské Pleso. Večer, keď už na Tatry padala tma, sme sa vydali na spiatočnú cestu. V autobuse duchovný otec vyhlásil výsledky vyhlásenej súťaže. Aj keď rozhodovanie bolo ťažké, víťazom bol každý, kto sa rozhodol ísť na spoločný výlet. Unavení fyzicky, možno premrznutí, ale spokojní na duši sme sa spoločnou modlitbou ruženca poďakovali Bohu za krásne a spoločné strávený deň.

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=50|limitstart=0|limitcount=0}

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required