Svätec zo ”širšieho kádra”

Na sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka sme si vo farnosti pripomenuli  nášho patróna pri slávnostnej svätej omši, ktorú celebroval dp. Peter Kuriško, kaplán z Humenného.” Svätý Štefan bol svätec zo širšieho kádra. Nepatril k dvanástim. Nebol ani náhradníkom za Judáša. Ale objavuje sa v tej prvotnej komunite, ako ten ktorý je osvedčený muž. Muž viery , plný ducha svätého. Bol to človek, ktorý mal určite svoje zamestnanie, ktorým sa živil. Ale uveril v Ježiša krista. Žil u úzadí, nežil vo svetle reflektorov.  Toto je to, čo môže oslovovať každého jedného z nás na živote sv. Štefana. Skôr ako ho Boh povolal do služby, žil pokorne a v úzadí.

 Každý z nás je z toho širšieho kádra, ale každého jedného z nás môže Boh skôr či neskôr povolať do služby. Je len na nás ako odpovieme na toto volanie.”

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required