Farský ples

„Či teda jete, či pijete, či čokoľvek iné robíte, všetko robte na Božiu slávu.“  (1 Kor 10,31)

Sálou kultúrneho domu v Kamenici nad Cirochou sa 10. februára ozývali veselé, rytmické tóny piesní, ktoré by roztancovali nejedného tanečníka. Konal sa totiž 2. ročník Farského plesu, ktorému predchádzala svätá omša v rímskokatolíckom kostole sv. Štefana.

Začiatok plesu otvorila úvodná pieseň žiakov SZUŠ s názvom Ty a Ja. Sála bola naplnená slávnostne oblečenými dámami, ktoré prichádzali v doprovode svojich partnerov. Farského plesu sa zúčastnili aj cezpoľní hostia z okolitých dedín. Ani oni sa nedali zahanbiť a na parkete nám predviedli svoje tanečné schopnosti. Nejedna mužská košeľa nezostala suchá vďaka jedinečnej atmosfére, o ktorú sa počas celého večera postarala hudobná skupina BANKROT zo Sniny. Okrem vynikajúcej atmosféry nechýbalo ani rozvoniavajúce a chutné jedlo, výborná káva a sladký dezert, ktoré pripravili šikovné kuchárske ruky. O polnoci na všetkých čakala pripravená tombola. Pestrosť výhier bola zaručená. Na svoju výhru určite nezabudnú tí, ktorí si mohli odniesť slávnostnú večeru pre 2 osoby, fúru dreva, pol metra pšenice, vlečku kompostu či iné hodnotné dary.

„Či teda jete, či pijete, či čokoľvek iné robíte, všetko robte na Božiu slávu.“ Tieto slová nám zanechal apoštol Pavol, práve v deň, keď sa konal ples. Myslíme si, že ples bol vydarenou akciou a možno aj práve vďaka tomu, že bol urobený na oslavu Boha, dopadol nad naše očakávania.

Srdečne tak ďakujeme nášmu duchovnému otcovi za podporu a uskutočnenie plesu, organizátorom akcie za myšlienku a úsilie, sponzorom, gastronómom hosťom a všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek pomocou, pretože práve vďaka Vám budú mať mnohí z nás milé spomienky na tento neopakovateľný večer.

Zuzana Gondová

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required