Pozdravujeme z Poľska

Pozdravujeme z Poľska


Dnes nastal ten deň, na ktorý sme dlho čakali. Konečne sme naživo uvideli Svätého Otca Františka, ale predchádzalo tomu veľmi zaujímavé dopoludnie. Tentokrát sme všetko ráno stíhali, a tak sme prišli do parku v Skawine načas. Dnešná katechéza, ktorú ste mali možnosť vidieť na TV Lux, bola o odpustení a o milosrdenstve medzi ľuďmi navzájom. Počuli sme aj veľmi silné svedectvá, ktoré nie jedného z nás rozplakali. Po svätej omši a dlhom čakaní na obed sme sa posilnili a preplneným vlakom odviezli do Krakowa. Dnes sa nám dlllhou prechádzkou v krakowských uliciach podarilo zhodiť kilá, ktoré sme nabrali minulý týždeň v poľskej diecéze Siedlce. O pol šiestej večer sme po prvýkrát videli našu hlavu Cirkvi. Mladí dobrovoľníci z celého sveta pripravili pestrý program (za čo im ďakujeme), počas ktorého sme spolu s ním prežívali radosť z Božieho slova. Vypočuli sme si príhovor Svätého otca, ktorý nám zostane dlho v srdciach. Následne sme sa preplnenými ulicami Krakowa dostali k večeri, na ktorú sme si museli počkať v rade, ale stálo to zato. Je naozaj fascinujúce aká dynamickosť a živosť sa stretla v takom pokojnom meste.

foto

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required