Opäť z Poľska

Opäť z Poľska


Dnes sme znova zažili veľmi zaujímavý deň, a tu je pár riadkov z neho: Ráno sme ako vždy nestíhali, ale s Božou pomocou sme to všetko zvládli. Viacerí ste nám písali, že ste nás videli na TV Lux. Najprv sme mali obohacujúcu katechézu na tému Ospravodlivenie, počas ktorej sme si uvedomili, že náš Otec vo svojom milosrdenstve prekračuje hranice. Po nej sme si vypočuli svedectvá ľudí a zavŕšili sme to svätou omšou. Po obede nás poctil svojou návštevou náš prezident Andrej Kiska. Neskôr sme sa už v klasicky preplnených vlakoch a električkách dopravili do Krakowa, kde to vždy žije. Každá krajina nám ukazuje svoj typický temperament a charakter. Veľmi pekným zážitkom bolo, keď sme sa vo vlaku stretli ľudia rôznych jazykov a spoločne sme spievali tú istú pesničku. Na rozľahlej tráve sme si každý našli svoje miesto a trochu sme si zdriemli. Zo sladkých snov nás vytrhla dynamická francúzska Macarena. Stretli sme veľa Slovákov, napríklad z Ohradzian, Humenného, Sniny, ale aj západnejších kútov. Najviac sme ich ale stretli na večernom koncerte skupinu EsPé. Takto precítení Božou prítomnosťou sme zakončili náš ôsmy deň. Cesta domov bola (ako inak) zaujímavá, keďže z našich domácich nebol nikto doma a nevedeli sme v ich záhadnej skrýši nájsť kľúč od domu. Krátko potom ako sa nám to konečne podarilo prišli aj zvyšní členovia našej poľskej rodiny, s ktorou sme sa zoznámili až dnes. Občas nám tu je až nepríjemne horúco, inokedy obliekame špeciálne odevy pripravené na daždivý Krakow z kolekcie jar/leto SDM 2016. Zajtra sa konečne dočkáme Svätého otca Františka, ktorého všetci spoločne veľkolepo privítame, a určite to bude aj v telke. Sledujte nás štvrtok o 17:30 na TV Lux.

Pre farnosť Kamenica nad Cirochou, vaši pútnici!

 

foto

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required