Další pozdrav z Poľska

Ďalší pozdrav z Poľska


Dobrý neskorý večer. Keď píšeme tieto riadky, sú už skoro 2 hodiny v noci. Dnešok bol pre nás zo začiatku oddychový, no potom dosť náročný. Ráno sme si dali posledné raňajky s rodinami, ktoré nás potom priviezli k nášmu autobusu. Bolo to veľmi dojímavé. Všetci sme plakali. Je nám za nimi veeeľmi smutno, a už teraz nás pozývali, aby sme znova prišli. Sme im vďační za veľa vecí, a vždy budeme na nich iba v dobrom spomínať. Rozlúčili sa s nami s našimi už obľúbenými pesničkami, úsmevom, mávaním a hlavne slzami. Cesta do Krakowa bola dlhá, ale aspoň sme mali čas pospomínať, oddýchnuť si a pokecať s našimi kamošmi z Rožnavskej diecézy. Dorazili sme, a čakalo nás rozdelenie do rodín. Pridala sa k nám naša staro-nová kamarátka Lucka, takže nás ubytovali 5 dievčat, vo veľmi peknom dome, kde nás čakala Baša, pretože jej rodičia sú ešte na dovolenke. Po ubytovaní sme sa vrátili ku kostolu, odkiaľ sme sa presunuli do mestského parku v Skawine, odkiaľ ste mohli sledovať priamy prenos. Cesta ku kostolu je občas nebezpečná, keďže na tom starom aute nefungujú dvere a tlačíme sa tam šiesti. Raz sme sa skoro stretli s autom, potom s diviakmi, inak bola cesta pokojná, až na zabudnutú ručnú brzdu. Najkrajšou časťou dna bola večerná svätá omša, kde sme sa stretli všetci starí kamoši zo Slovenska. Biskupi otvorili milosrdnú bránu v Skawine, ktorou budeme každý deň prechádzať.

Chceli by sme sa s vami podeliť o viac zážitkov, ale máme oči ako pomlčky a sme hrooozne unavené. Dobrú noc!

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required