5. deň farského tábora 2016

5. deň tábora – od Sniny až do Jasenova


Posledný táborový deň sme začali rannou svätou omšou, po ktorej sme si zatancovali obľúbený “belgičák” .Autobusom sme sa presunuli do Sniny, do kostola Božieho Milosrdenstva, kde nám pán farár o tomto chráme porozprával a spoločne sme sa pomodlili korunku Božieho Milosrdenstva. Následne sme sa presunuli do Zemplínskych Hámrov, kde sme navštívili múzeum, v ktorom sme videli veľa zaujímavých vecí používaných v minulosti, napríklad milier alebo banskú štôlňu. Potom sme sa vrátili do Kamenice na obed. Všetci sme boli hladní, tak sme všetko pojedli. Poriadne najedení sme nastúpili do autobusu a odviezli sme sa do Jasenova. Cestou na hrad sme zdolávali stanoviská. Tesne pod hradom nás čakal kráľ Fero, s ktorým sme sa odfotili a čo to nám o hrade porozprával. Potom sme si pozreli hrad. Cestou späť sme ešte hrali obľúbenú hru – boj o pevnosť. Dole v dedine sme si pochutili na výborných koláčoch od pani cukrárky. Domov sa nechcelo asi nikomu, keďže nám bolo veľmi dobre. O rok sa takto stretneme snáď znova.

foto

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required