Vianočný turnaj

Vianočný turnaj miništrantov

 

„Svätý Tarzícius a svätý Dominik Sávio, orodujte za nás.“ Týmito slovami zakončil modlitbu náš kňaz Peter Sepeši pri otvorení Vianočného turnaja miništrantov vo futsale, ktorý sa uskutočnil v priestoroch telocvične ZŠ s MŠ a ŠJ v Kamenici nad Cirochou. Hlavnými organizátormi turnaja boli Matúš Škrlík a Michal Sousedek, ktorí už mali skúsenosti s prípravou takéhoto turnaja už z minulosti.

Zúčastnilo sa 10 družstiev (Kamenica nad Cirochou – 2x, Kamienka, Farnosť Božieho Milosrdenstva Snina, Farnosť Povýšenia Svätého Kríža Snina, Belá nad Cirochou, Zemplínske Hámre, Modra nad Cirochou, Chlmec a Ptičie), ktoré sa rozdelili do dvoch skupín a odohrali ich systémom každý s každým. Z každej skupiny postupovali 2 tímy, ktoré odohrali krížovým spôsobom semifinále a následne zápas o 3. miesto a finále.

Celkovo sa turnaj niesol v znamení fair-play ak keď ako to už v zápale hry býva vyskytli sa aj malé nezhody ktoré však našťastie rýchlo vyhasli. Celkové tempo zápasov aj napriek pomerne krátkemu hraciemu času (7 min.) bolo veľmi vysoké hneď od prvého zápasu až po záverečný hvizd posledného zápasu.

Kým v skupine A bola konkurencia veľmi vyrovnaná, po dramatickom premiešaní poradia po posledných zápasoch sa tešili z postupu tímy Modrej nad Cirochou a z farnosti Povýšenia svätého kríža v Snine.

Jednoznačnými favoritmi skupiny B boli tímy z farnosti Božieho milosrdenstva v Snine a Kamenice nad Cirochou A, prvé miesto sa prvému menovanému tímu ušlo vďaka lepšiemu skóre.

V semifinále sa stretli dvojice Modra nad Cirochou a Kamenica nad Cirochou „A“ a druhú semifinálový zápas predstavoval sninské derby. Porazenými celkami po viac menej jednoznačných zápasoch  stali Modra nad Cirochou a Farnosť Povýšenia svätého kríža Snina. 3. miesto po veľmi bojovnom zápase nakoniec získalo družstvo Modra nad Cirochou.

Finále sľubovalo veľmi napínavý zápas.

Najlepším strelcom turnaja s počtom gólov 26 sa stal hráč Jozef Kopťár zo Sniny, a najlepším strelcom domáceho tímu z Kamenice sa stal Marek Šepeľa s 13 gólmi a zároveň bol aj druhým najlepším strelcom turnaja. Prvé 3 tímy a najlepší strelec boli ocenení trofejami ale aj vecnou cenou.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť tak každému tímu ako aj divákom ktorí navštívili turnaj a duchovnému otcovi za jeho mentorstvo nad turnajom a v neposlednom rade aj vedeniu školy a školskej jedálne za poskytnutie priestorov a pomoc pri zabezpečení turnaja a samozrejme aj sponzorom: p. Veľasovi a Obecnému úradu v Kamenici nad Cirochou, ktorí nám pomohli zabezpečiť pohostenie pre zúčastnených.

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required