Prvé sväté prijimanie

Na sviatok Najsvatejšej Trojice, v nedeľu 12. Júna prijalo  19 detí vo farskom kostole po prvýkrát do svojho srdiečka Ježiša. Desať chlapcov a deväť dievčat zobral duchovný otec počas príhovoru na rybačku. Niektoré z nich poznajú rybárov osobne, ale na rybačke ešte neboli. A tak duchovný otec nahodil udicu a s trpezlivosťou čakali, či sa chytí nejaká ryba. Ale ako to už býva, na háčik sa občas chytí aj niečo iné ako to, na čo čakáme. A stalo sa aj v tomto prípade. Na háčik sa chytil najprv detský cumlík a potom detská topánočka. Tie mali deťom čosi pripomenúť. Ako malé deti, cmúľali cumlík a nevedeli hovoriť  čiže ani modliť sa. Teraz už cumlík nepotrebujú a modliť sa vedia, a preto by na modlitbu nemali nikdy zabúdať. Topánočky zase deťom pripomenuli, že teraz keď už vedia chodiť, mali by vždy zájsť za Ježišom do chrámu, kde ich bude vždy čakať. Napokon, keď si už všetci mysleli, že už sa chytila ryba, vytiahli na háčiku fľašu s odkazom. Bol to odkaz pre deti od biskupa, ktorý ich povzbudzoval v duchovnom živote a dal im za príklad práve detských svätcov ako bol Dominik Savio či Tarzícius. Aj keď sa nepodarilo chytiť rybu na udicu, chytili sa práve tie veci, cez ktoré dostali deti rady pre ich nový duchovný život, ktorý sa v túto nedeľu pre nich začal.

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required