Púť do Fatimy, 4. deň

4. deň

Štvrtý deň začal omšou o 7:00 v kaplnke v Bazilike Sv. Trojice. Omša bola spoločná s farnosťami Nižná Šebastová a Naciná Ves. Po omši nás čakali raňajky. Odchod autobusu bol o 8:45 a nasmerovali sme si to priamo do Santiaga de Compostela, ďalšieho cieľa našej púte. Cestou sme spoznávali severnú časť Portugalska a španielsku Galíciu. Dorazili sme o cca 16:00 a prehliadku pútnického miesta sme začali s aktívnym výkladom poľskej sprievodkyne Paulíny na hlavnom námestí. Toto námestie je zaujímavé tým, že tu končia všetky cesty peších pútnikov. Mali sme možnosť navštíviť viacero turisticky atraktívnych miest, no vrcholom prehliadky bola Katedrála Sv. Jakuba. Napriek prebiehajúcej rekonštrukcii Katedrály sme detailne očami vnímali mnoho vecí, no sochu Sv. Jakuba sme mali možnosť aj objať, tak ako je tu tradíciou, keď je zavŕšená púť pútnika. Pre viacerých z nás ozaj silný zážitok.

Súčasťou Katedrály je aj kadidlo zavesené na lane zo stropu stavby. Kadidlo je vo veľkosti dospelej ženy a napriek tomu, že už štyrikrát sa odtrhlo nikoho nezranilo. Santiago de Compostela sme opúšťali krátko po 18:00. Pred nami bolo 11 hodín cestovania autobusom do Lúrd, kde nás už čakal hotel Acropolis a piaty deň púte…

About

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required