Pozdrav z Poľska, 4. deň

Pozdrav z Poľska


4. deň
Witajcie ! Welcome ! Willkommen ! Bienvenue !Bienvenido! Vitajte!
Poliaci sú tak pohostinní, že sa tu už cítime ako doma. Ráno sme začali modlitbou v kostole Krista Kráľa. Potom sme mali povinne – dobrovoľnú kávu, na ktorú sme boli pozvaní od nášho pána farára (pozdravujeme, bola výborná). Obed nám domáci spríjemnili programom, ktorý bol plný ich ukážok tradičných remesiel. Poliaci varia veľmi dobre, všetky ich jedlá sú veľmi chutné, bojíme sa, že pri ceste domov hrozí preťaženie autobusu.

Večer sme strávili na príjemnom pútnickom mieste Koden, kde sme sa znova stretli s hosťami z celej našej Poľskej diecézy, čiže nás tu bolo hojne. Svätú omšu sme mali v latinskom jazyku a slávil ju Siedlický otec biskup. Počas tejto omše, sa nám naskytol prekrásny obraz na oblohe, ktorý nám opäť pripomenul krásu Božieho Milosrdenstva (foto nižšie)

Znova sme stretli našich priateľov z Portorika, ale aj z iných krajín, s ktorými máme množstvo zážitkov a fotiek.
Kým píšeme tento článok, stále čakáme pod pódiom na náš autobus, ktorý nás odvezie do našej “parafy” (farnosti :-)) Dobrú noc!

 


You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required