Kultúrne popoludnie

Kultúrne popoludnie


Popoludnie tretej pôstnej nedele sme sa rozhodli stráviť troška inak. Vysedávanie pred televízorom už nie je in, a tak sme prijali ponuku, ktorú nám predložil náš duchovný otec. Divadelné predstavenie. Muzikál Jana z Arku, ktorý je teraz hitom Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Miesta v autobuse sa zaplnili veľmi skoro a lístky sa mohli objednať. Prišla posledná februárová nedeľa. Popoludní sme sa zišli pri farskom kostole a mohli sme vyraziť. Nezabudli sme ani na veriacich z filiálky. Do Prešova sme prišli včas, aby sme sa mohli na predstavenie v pohode pripraviť a zaujať svoje miesta. Určite mnohí z nás príbeh o Jane z Arku počuli, no možno jej životný osud nepoznali do detailov. A tak nás herci Prešovského divadla svojím hereckým umením dostali do deja odohrávajúceho sa v 15. storočí vo Francúzsku. Mladá Jana svojou vierou a svojím životným postojom určite očarila mnohých prítomných. Divadelné predstavenie skončilo obrovským aplauzom. Po skončení predstavenia sme sa naplnení kultúrnymi zážitkami vrátili domov.

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required