Arcidiecézne stretnutie mladých

Arcidiecézne stretnutie mladých

 

Bežne sa nestáva, aby mladí ľudia vstávali dobrovoľne cez víkend o pol šiestej. Ale sobota, 6.apríla bola výnimkou. Už o pol siedmej sme boli na ceste, aby sme stihli začiatok ADSM. Keď sme došli do Prešova, vyzdvihli sme si účastnícke balíčky a išli sme si sadnúť dnu, do Handball arény. Najprv moderátori slávnostne otvorili ADSM a predstavili všetky dekanáty. Každý dekanát mal svojho zástupcu, ktorý niesol kúsok mapy a poskladali mapu našej diecézy. Nasledoval rozhovor s otcom arcibiskupom a kvíz, ktorý pozostával z 9 otázok. Potom sa začala svätá omša.  Zo začiatku sme boli všetci plachí, ale po krátkom čase sme už spievali so zborom, ktorý bol úplne super. Na konci sv. omše priniesli dobrovoľníci obrovský YOUCAT, ktorý sme prepisovali aj my. Každá farnosť mala za úlohu prepísať istú časť tohto katechizmu pre mladých. Po obede sme sa presunuli do priestorov Gymnázia sv. Moniky, kde už boli v plnom prúde workshopy.

Každý mal na výber, podľa vlastného záujmu, kam pôjde. Mohli sme ísť na prednášky a svedectvá, kde sme iba počúvali a pýtali sa, alebo sme mohli navštíviť rôzne iné aktivity ( bicie, erko-tance, stolný futbal…) O 15:15 sme sa opäť vrátili do haly, kde sme sa všetci spolu pomodlili korunku Božieho milosrdenstva. O 16:00 sme však už museli odísť, aby sme domov došli ešte pred zotmením. Celý tento deň, bol úplne úžasný. Kto nebol, môže ľutovať.  Barbora

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required