koNIEc – cirkúsok srdca

koNIEc – cirkúsok srdca

Saleziáni v spolupráci s farským úradom v Humennom Vás pozývajú na vystúpenie tanečného kresťanského divadla ATak z Bratislavy s predstavením svojej novej hry s názvom koNIEc – cirkúsok srdca. Príbeh klauna, o ktorého zápasia mladosť so starobou. Je to pokus zobraziť naše srdce, v ktorom sa krotia naše zlé vlastnosti a kde častokrát žonglujeme s dennými starosťami a hľadáme rovnováhu.

Predstavenie sa uskutoční v divadelnej sále Domu kultúry v Humennom (Kaska) 4.novembra 2012 (nedeľa) o 16.00 hod. Lístky si môžete zakúpiť v pokladni Domu kultúry.

Tanečné divadlo ATak má za sebou trinásť rokov. „Atakuje“ publikum neverbálnou – tanečnou formou. Naše predstavenia vychádzajú z kresťanského zázemia tvorcov aj účinkujúcich. Túžime sa deliť s darmi a talentami, ktoré sme dostali od Boha a súčasne touto formou odovzdávať kúsok Pravdy, Dobra a Krásy. Počas 13 rokov sme odohrali viac než 350 predstavení v 70 mestách na Slovensku aj v zahraničí. Pripravili sme 16 rôznych inscenácií.

 

Túžime rozvíjať cit pre symboly mladých ľudí pri predstaveniach pre školy aj v nedivadelných priestoroch ako sú telocvične, športové haly, či univerzitné pastoračné centrá. Každoročne sme pozvaní prispieť do programu  diecéznych stretnutí mládeže a letných festivalov ako LUMEN v Trnave, Verím Pane v Námestove   a divadelný festival  Gorazdov Močenok.

Tento rok prichádzame  s ďalšou roztancovanou novinkou. Predstavenie „koNIEc – cirkúsok srdca“ prináša sondu do duše človeka, ktorému sa už nechce… akoby rýchlo zostarol. Pritom nemusí byť vekovo starý! Jednoducho zavrhol Božie dieťa v sebe. Neverbálnou formou prezentujeme dnešný syndróm vyhorenia, straty radosti v nás, zabudnutia na krásu  a mladosť duše. Všetko sa odohráva v manéži cirkusu kde o dušu starnúceho klauna zápasí jeho mladosť so starobou. Pestrá vizualizácia, nádherná hudba a miestami akrobatická choreografia prináša divákom žonglérku, krotiteľku, hadimršku aj povrazolezkyňu, ale najmä príbeh každého z nás.

Viac na www.tdatak.sk

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required