Vysoké Tatry

Vysoké Tatry


Vysoké Tatry prilákajú svojou krásou všetky vekové kategórie z rôznych kútov Slovenska,  ale nie len Slovenska. Prilákali aj nás – starších, mladých, ale aj deti z našej farnosti. Cesta bola dlhá, no zbehla rýchlo, lebo sme sa rozprávali, smiali. Keď sme už boli pri Tatrách nie jedno oko sa pozrelo na tú krásu, ktorú nám Boh doprial vidieť. Cestou do Tatier pán farár vyhlásil súťaž, v ktorej išlo o to, ktoré dieťa sa najbezpečnejšie a najrýchlejšie sánkuje.

Keď sme prišli do Tatier, bolo prijemne teplo. Všetci sme svojim tempom vyšli na Hrebienok, deti sa tam začali sánkovať a mali z toho obrovskú radosť. Neskôr však začalo trochu mrholiť. Nikoho to však neodradilo. Deti skúšali sneh naďalej. My ostatní sme pokračovali v ceste a boli sme pozrieť na betlehem zo snehu pri Rainerovej útulni. Tam sme videli v snehu odpočívajúceho Gorala. Tí, ktorí ešte neboli na pokraji síl vystúpili na Zámkovského chatu. Výhľady cestou boli krásne. Počasie sa umúdrilo a začalo zase svietiť slnko. Na hory krásne dopadali jeho lúče a my sme sa mohli opäť zadívať na to, čo nevidíme každý deň. Na Zámkovského chate sa niektorí posilnili jedlom a postupne sme sa všetci vracali naspäť na Hrebienok. Našu túru sme zakončili netradičnou omšou v Novom Smokovci, ktorá bola zaujímavá nie len tým, že časť z nej bola v latinskom jazyku, ale aj preto, lebo kňazi ju slúžili v husličkovom ornáte. Dozvedeli sme sa, že je to oblečenie kňazov, ktoré sa používalo pred druhým vatikánskym koncilom. Potom sme išli domov a nie jeden turista v autobuse zaspal. Niet sa čo čudovať, po takej túre. V autobuse sme sa spoločne pri modlitbe poďakovali Bohu za to, že sme v zdraví prežili ten krásny deň. Pán farár vyhlásil výsledky súťaže. Vrátili sme sa domov a všetci sme spomínali, ako krásne sme prežili chvíle vo Vysokých Tatrách.

 

{phocagallery view=category|categoryid=13|

limitstart=0|limitcount=0}

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required