Užili sme si FARSKÝ DEŇ

Poctivé prípravy  nás, animátorov, ale aj farskej záhrady už počas týždňa nám oznamovali, že sa niečo chystá a že nás všetkých čaká výnimočný deň plný smiechu a dobrodružstiev. Farský športový deň vo štvrtok 22.7.2021 sme začali svätou omšou, po ktorej sme sa všetci spolu presunuli na faru. Rodičia mali čas v kľude si vypiť kávu a porozprávať sa, zatiaľ čo animátori si pre nás prichystali stanoviská plné prekvapení. Kto povedal, že sa biatlon nedá hrať v lete, florbal sa nedá hrať na tráve, ryby chytať na súši, vybrať loptičku z pohára bez použitia rúk a hľadať poklad v podobe dukátov po tme? Na našom farskom dni to bolo možné. J Okrem týchto disciplín, kde sme sa riadne zapotili, sme zapojili aj naše hlavičky keď sme hrali pexeso, hádzali mince do pohára tak, aby sa neponoril a hrali jingu – hru pri ktorej každý ťah môže znamenať pád veže. Na obed sme si pochutnali na výbornom guláši, ktorý nám dodal sily ďalej bojovať a získavať cenné body. O tretej hodine – hodine kedy za nás zomrel Pán Ježiš –  sme sa spolu, tak ako je na každom tábore a všetkých farských dňoch zvykom, pomodlili korunku Božieho milosrdenstva. Po nej nás čakalo prekvapenie v podobe nanukov od nášho hlavného animátora Fera, pretože mal narodeniny. Samozrejme, my sme mu prichystali prekvapenie tiež, zagratulovali sme mu a chlapci naňho vyliali vedrá plné vody. Nasledovalo vyhodnotenie, kedy sme našli víťaza každej disciplíny. Zábava a hry však pokračovali ďalej. Doobeda sme bojovali každý sám za seba, ale poobede nesmela chýbať naša obľúbená spoločná hra – boj o pevnosť. Chlapci proti dievčatám, mladší proti starším, rodičia proti deťom… Aj keď bolo občas pod mrakom, spálené nosy sme si odnášali ako znak krásne stráveného spoločného času vo farskej záhrade s našimi kamarátmi, animátormi a pánom farárom za čo im všetkým ďakujeme. J

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required