Oznamy na týždeň 29.10. – 4.11.2012

Za zdravie a Božie požehnanie Andrey

VŠETKÝCH SVÄTÝCH

Slávnosť

Za zdravie a Božie požehnanie Petra s rod.

Za zomrelých rodiny

SPOMIENKA NA VŠETKÝCH VERNÝCH ZOSNULÝCH

Za všetkých zosnulých

Za duše v očistci, na ktoré nikto nespomína

Za zdr. a Božie pož. Anny Babincovej s rod.

TRIDSIATA PRVÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za zdr. a B. pož. Jána a Heleny – 50 r. spol. ž.

Za zdr. a Božie pož. Rod. Židovej

• V rámci našej diecézy každý deň v jednej farnosti prebieha celodenná adorácia. Na našu farnosť pripadá 29.10. Preto vo farskom kostole bude vystavená Sviatosť k poklone od 8.00 do večernej sv. omše. Je veľmi vhodné aby Eucharistia nikdy nezostala v prázdnom kostole.
  • Pobožosť na cintoríne pri príležitosti Pamiatky všetkých verných zosnulých bude v štvrtok 1.11.2012 v Kamienke o 13.30 a v Kamenici o 14.30.
  • Saleziáni v spolupráci s farským úradom v Humennom Vás pozývajú na vystúpenie tanečného kresťanského divadla ATak z Bratislavy s predstavením svojej novej hry s názvom koNIEc – cirkúsok srdca. Príbeh klauna, o ktorého zápasia mladosť so starobou. Je to pokus zobraziť naše srdce, v ktorom sa krotia naše zlé vlastnosti a kde často krát žonglujeme s dennými starosťami a hľadáme rovnováhu. Predstavenie sa uskutoční v divadelnej sále Domu kultúry v Humennom (Kaska) 4.novembra 2012 (nedeľa) o 16.00 hod. Lístky si môžete zakúpiť v pokladni Domu kultúry.
  • Piatok je prvým piatkom nového mesiaca. Tento týždeň budem spovedať v pondelok od 8.00 do 9.00 ráno, popoludní od 15.30 do 17.30 a tiež v stredu od 15.30 do 17.30. V Kamienka v utorok od 14.30 do 17.30.
  • Dnes v noci sme si presunuli hodinky a prešli sme na zimný čas. Večerné sv. omše počas týždňa sa posunú o pol hodinu skôr.
  • Počas oktávy pamiatky zosnulých, teda v dňoch od 1.do 8.11 môžeme získavať odpustky pre duše v očistci.

Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa Modlitbu Pána a urobí vyznanie viery (Verím v Boha), môže získať úplne odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci. Okrem tohto odpustkového úkonu sa žiada splniť tri podmienky: sv. spoveď (krátko pred tým alebo potom), sv. prijímanie (najlepšie v ten istý deň) a modlitba na úmysel Svätého Otca (stačí Otčenáš, Zdravas a Sláva). A ďalej ako vo všeobecnosti treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu aj všednému. Tieto odpustky možno získať od poludnia predchádzajúceho dňa až do polnoci určeného dňa.

Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od  1. novembra do 8. novembra. Treba splniť aj ďalšie podmienky. Jedná sv. spoveď však stačí na všetky odpustky.

• Po každej večernej sv. omši vo farskom kostole v dňoch oktávy pôjdeme spoločne modliac sa ruženec na cintorín.
  • Na kostol obetovali z krstu Petra Valacha 50,-€; Pán Boh zaplať!
  • Dnes pri východe z kostola je mesačná zbierka na kostolné potreby.  Pán Boh zaplať.
  • Vzadu na stolíku je nové číslo Palmy venované obzvlášť nasledujúcim dňom Pamiatky zosnulých, vrátane rozpísania podmienok pre získanie úplných odpustkov pre duše v očistci a tiež nové číslo Katolíckych novín.
  • Upratovanie kostola v sobotu 3.11.2012 o 8.45 má ulica Záhradná.

Mária Štofíková

Magdaléna Fedičová