Požehnanie áut

Požehnanie áut


V nedeľu 12. 8. sa v našej farnosti požehnávali autá. Po svätej omši duchovný otec Mgr. Peter Sepeši predniesol modlit bu požehnania a následne každé auto, ale aj bicykle stojace na parkovisku pri kostole posvätil.

Toto požehnanie áut je spojené so sviatkom sv. Krištofa, ktorý je patrónom cestovateľov, pútnikov a motoristov. Žil v 2. Stor. pod menom Reprobus. Chcel pomáhať ľuďom, a tak ich prenášal cez rieku. Raz niesol malého chlapca, ktoré mu na pleciach oťaželo. Keď ho preniesol, dieťa mu povedalo: “Niesol si na pleciach celý svet.“ Bol to Kristus, ktorý ho pokrstil menom Christophor – nosič svetla.

 

{phocagallery view=category|categoryid=40|limitstart=0|limitcount=0}

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required