Svätoštefanská slávnosť

Svätoštefanská slávnosť

Sviatky narodenia Pána sa spájajú aj so sviatkom sv. Štefana – prvomučeníka. V našej farnosti sme si tohto svätca uctili v deň jeho sviatku slávnostnou svätou omšou.

 

Pri oltári sa zišli Mgr. Marek Roják, ktorý je moderátorom Arcidiezécneho centra pre mládež v Prešove, rodáci ThLic. Radoslav Lojan, diakon Slavomír Engel a náš duchovný otec Mgr. Peter Sepeši. V príhovore otec Marek vyzdvihol odvahu sv. Štefana nezaprieť Krista aj v najťažších chvíľach svojho života. Pripomenul nám, čo je v živote kresťana najdôležitejšie, ktorou cestou kráčať za Kristom.


Po slávnostnom požehnaní sme sa pomodlili pre získanie odpustkov, keďže v tento deň bol v našom chráme odpust.

Naplnení Božími milosťami sme sa rozišli do svojich rodín.

Fotogaléria

{phocagallery view=category|categoryid=10|limitstart=0|limitcount=0}

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required