Kostol svätého Štefana

Kostol svätého Štefana z roku 1782, ktorý bol kompletne zrekonštruovaný. Vymaľovali sa steny, vymenili sa okná, prerobili sa elektrické rozvody i kúrenie. Namontovalo sa nové osvetlenie aj zvukotechnika. Okrem výmeny okien a vybudovania sociálnej miestnosti, bola zriadená aj zvukotesná miestnosť pre matky s deťmi.

Pod dohľadom pamiatkárov prebehol pod kostolom archeologický prieskum, potvrdzujúci existenciu pohrebiska na mieste súčasného kostola v minulosti. Nakoniec sa zrekonštruovala i samotná svätyňa. Ako posledný, no nie menej dôležitý komponent, bol osadený pôvodný oltár. Pri kostole stojí veľmi stará košatá lipa, ktorá sa svojím vekom a rozmermi radí na 2. miesto na východnom slovensku (VZV Kú v Prešove, 1/1997-VZV/ŽP, 25. 06. 1997) (zdroj: http://sk.wikipedia.org)

Kostol svätého Štefana galéria

{vsig}gallery_1{/vsig}

{vsig_c}0|image_1.jpg|Kostol svätého Štefana|Rímskokatolícka cirkev, farnosť Kamenica nad Cirochou{/vsig_c}